Podpis kwalifikowany to zaawansowane i bezpieczne rozwiązanie do podpisywania dokumentów elektronicznych. Jest on cyfrowym odpowiednikiem tradycyjnego podpisu odręcznego, posiadającym taką samą wartość prawną i wiążącą moc.

Podpis kwalifikowany oparty jest na certyfikacie kwalifikowanym, który jest wydawany przez autoryzowany podmiot, taki jak Cencert. Ten certyfikat potwierdza tożsamość osoby posługującej się podpisem kwalifikowanym i gwarantuje autentyczność dokumentu.

Dzięki podpisowi kwalifikowanemu można skutecznie chronić dokumenty przed fałszerstwem i nieautoryzowanym dostępem. Ponadto, podpis taki spełnia wymagania związane z regulacjami prawnymi i standardami bezpieczeństwa, co czyni go niezawodnym i akceptowanym na wielu poziomach, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Korzystanie z podpisu kwalifikowanego przyspiesza proces podpisywania dokumentów, eliminuje konieczność drukowania, skanowania i wysyłania papierowych kopii. W rezultacie, oszczędza czas i środowisko.    Skontaktuj się z nami:

    Biuro Obsługi Klienta

    tel. +48 739 261 111

    e-mail: info@bluesignal.eu