Odnowienie podpisu elektronicznego jest teraz możliwe online, eliminując konieczność spotkania z Inspektorem rejestracji CenCert w celu potwierdzenia tożsamości.

Ze względów formalnych karty elektroniczne muszą być jednak wymieniane na nowsze typy, oferujące lepsze zabezpieczenia. W rezultacie odnowienie certyfikatu nie zawsze jest możliwe na tej samej karcie. Niemniej jednak, proces odnowienia certyfikatu jest w pełni zdalny, a oprócz kodu do odnowienia certyfikatu, wysyłamy także przesyłkę z nową kartą.

Obecnie istnieje także możliwość odnowienia certyfikatu przy przeniesieniu go do chmury (podpis rSign). W tym przypadku klucze do podpisu są przechowywane na zabezpieczonym urządzeniu „HSM” w serwerowniach CenCert, a aktywacja tych kluczy odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji na Twoim smartfonie.

Dzięki odnowieniu certyfikatu na kolejny okres, będziesz mógł bezpiecznie potwierdzać swoją tożsamość podczas podpisywania umów, faktur i innych dokumentów w dowolnym momencie, kiedy będzie to konieczne.

Kwalifikowany podpis elektroniczny CenCert to proste i szybkie narzędzie do elektronicznego podpisywania dokumentów i umów, z pełną mocą prawną. Przez odnowienie certyfikatu na kolejny termin znacznie zoptymalizujesz swoją codzienną pracę.